MEERKATS AIRSOFT CLUB
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

War Story - Overload 2013

+23
Hort
The BEASSST
Senzor
Cocolino
Ursu
venom
lancelot
Qatary
Ballin
Dec
OldFox
ghostTM
Ciocanu'
Serghei
Dacul
DMC
Alien
valik
nick_70
The Fucker
zeze.airborn
Baxter
marshal
27 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

War Story - Overload 2013 Empty War Story - Overload 2013

Mesaj Scris de marshal Sam 21 Sept 2013, 21:27

Primele fotografii, fara procesare.:)
Las in sarcina admin sa mute fotografiile unde crede de cuviinta.
Rolling Eyes
Felicitari tuturor organizatorilor pentru reusita, felicitari tuturor jucatorilor pentru participare.


Ultima editare efectuata de catre marshal in Dum 22 Sept 2013, 16:18, editata de 1 ori

marshal

Mesaje : 554
Data de inscriere : 29/09/2009
Varsta : 54
Localizare : Sibiu

Sus In jos

War Story - Overload 2013 Empty acdghjgkkk

Mesaj Scris de Baxter Dum 22 Sept 2013, 15:07

As dori sa multumesc tuturor organizatorilor pentru acest event , m-am simtit foarte bine , luat cu minusuri si cu plusuri pot considera acest event o reusita. Pacat ca vremea nu a fost de partea noastra.
Baxter
Baxter
Meerkats

Mesaje : 487
Data de inscriere : 09/06/2013
Varsta : 42
Localizare : Sibiu

http://www.meerkats.ro

Sus In jos

War Story - Overload 2013 Empty IMPRESII OVERLOAD 3 sept 2013

Mesaj Scris de zeze.airborn Dum 22 Sept 2013, 21:47

Incep prin a le multumi in primul rand JUCATORILOR care au fost actorii si autorii principali al acestui event.
Sunt impresionat ca nu ati fost descurajati nici de ploaie ( de care noi ne-am temut cel mai tare) si nici de cele doua nopti de joc.

Eu am avut norocul sa joc o noapte la Armata si o noapte la Rezistenta, asa ca am intalnit majoritatea jucatorilor.

DOMNILOR A FOST O ONOARE SI UN PRIVILEGIU SA JOC ALATURI DE VOI !!!

Va asteptam cu impresii( si bune si rele), sugestii si bineinteles, cronici de pe campul de lupta!
zeze.airborn
zeze.airborn

Mesaje : 296
Data de inscriere : 30/09/2012
Varsta : 46
Localizare : sibiu

Sus In jos

War Story - Overload 2013 Empty Re: War Story - Overload 2013

Mesaj Scris de marshal Dum 22 Sept 2013, 22:26

Multumirile trebuie sa iti fie adresate tie in primul rand. Si ma bucur ca sunt primul care o fac.
Eforturile tale, timpul tau, ideile tale, finantele tale, nervii tai, munca ta fizica si numai, toate la un loc au contribuit in mare proportie la succesul acestui episod Oveload. Si cu toate ca te-ai pregatit, vremea te-a impiedecat sa servesti jucatorilor desertul, adica acel air strike real cu boabe de fasole sau ce mama zmeului erau.
Ai fost full mission.
E un privilegiu si o onoare pentru ceilalti sa fie alaturi de un gentleman ca tine!
Te salut cu respect!
Stimati cititori, vreau sa va relatez ca domnul "Zezering" si-a luat liber de la serviciu saptamana dinaintea jocului si imbracat in bocanci si nadragi camuflati, a batut drumul Avrigului sa rezolve cu autoritatile, la Marsa sa marcheze zone periculoase, la cumparaturi, la ridicat de corturi etc etc.
In joc a stat de la inceput pana la sfarsit, pe ploaie si vant. Un adevarat tovaras cum sunt si altii pe care am sa ii felicit mai tarziu tot pe aceasta cale.cheers 
Felicitari domnule! Toata stima si consideratia!

marshal

Mesaje : 554
Data de inscriere : 29/09/2009
Varsta : 54
Localizare : Sibiu

Sus In jos

War Story - Overload 2013 Empty Re: War Story - Overload 2013

Mesaj Scris de zeze.airborn Dum 22 Sept 2013, 22:40

Mersi Marshale, apreciez din tot sufletul, dar aici nu e vorba numai de mine ci de toata lumea care a pus umarul la organizare (si au fost multi) si rog pe cineva care ii stie pe toti sa ii treaca aici. 
 Si in primul rand sunt cei care au jucat: ei au facut eventul, nu noi. Noi doar am pus la dispozitie cadrul si logistica. Ei au facut deplasarea si si-au jucat rolul cu o daruire fantastica. Stai ca incep baietii sa povestesca fiecare. Eu stateam in HQ cand se intorceau din misiune si ascultam ca un copil povestile de la gura sobei.
Airsoft - "the real deal".


Ultima editare efectuata de catre zeze.airborn in Lun 23 Sept 2013, 13:03, editata de 1 ori
zeze.airborn
zeze.airborn

Mesaje : 296
Data de inscriere : 30/09/2012
Varsta : 46
Localizare : sibiu

Sus In jos

War Story - Overload 2013 Empty Re: War Story - Overload 2013

Mesaj Scris de The Fucker Lun 23 Sept 2013, 08:19



Ultima editare efectuata de catre The Fucker in Lun 23 Sept 2013, 23:10, editata de 1 ori
The Fucker
The Fucker
Fondator Meerkats

Mesaje : 3878
Data de inscriere : 24/09/2009
Varsta : 51
Localizare : Sibiu

http://nero07.hi5.com

Sus In jos

War Story - Overload 2013 Empty Re: War Story - Overload 2013

Mesaj Scris de nick_70 Lun 23 Sept 2013, 09:58

Domnilor, felicitari pentru reusita eventului. Multumesc pt. tot efortul vostru depus in organizare si mai ales pentru implicarea voastra in derularea lui. RESPECT si un MARE BRAVO!!!! Nici ploaia, nici noroiul, nici jungla de la Marsa, nu au oprit echipele sa-si faca misiunile (zi si noapte). Respect, pt. comandantul Rezistentei - Dacul, si-a mobilizat excelent oamenii in apararea bazei, fiind dificila de penetrat pt. squad-urile armatei. Nu in ultimul rand, jos palaria pt. "misiunile" speciale duse la bun sfarsit de Besstie & "brothers".
Armata si-a facut treaba, a facut deplasari cu forte numeroase, a folosit din plin mecanizatele, mai trebuie "lucrat" la capitolul disciplina si aparare baza proprie.
Toate cele bune domnilor, a fost o onoare sa particip si sa lupt alaturi de oameni faini. Ne revedem cu siguranta la Overload 4 si de ce nu si pe la alte eventuri!
nick_70
nick_70

Mesaje : 5
Data de inscriere : 21/08/2012
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

War Story - Overload 2013 Empty Re: War Story - Overload 2013

Mesaj Scris de valik Lun 23 Sept 2013, 10:13

zeze.airborn a scris:Mersi Marshale, apreciez din tot sufletul, dar aici nu e vorba numai de mine ci de toata lumea care a pus umarul la organizare (si au fost multi) si rog pe cineva care ii stie pe toti sa ii treaca aici. 
 Si in primul rand sunt cei care au jucat: ei au facut eventul, nu noi. Noi doar am pus la dispozitie cadrul si logistica. Eu au facut deplasarea si si-au jucat rolul cu o daruire fantastica. Stai ca incep baietii sa povestesca fiecare. Eu stateam in HQ cand se intorceau din misiune si ascultam ca un copil povestile de la gura sobei.
Airsoft - "the real deal".
Intradevar, povestile de la gura sobei (la propriu in baza CEI), au fost cele mai frumoase, cel putin la noi, au fost adevarate telenovele, intrigi, filme de actiune....etc.
Multumiri jucatorilor, ati fost la inaltime.
valik
valik

Mesaje : 351
Data de inscriere : 30/09/2009
Varsta : 43
Localizare : Sibiu

http://www.sibiu-airsoft.ro

Sus In jos

War Story - Overload 2013 Empty Re: War Story - Overload 2013

Mesaj Scris de Alien Lun 23 Sept 2013, 11:03

Felicitari organizatorilor si tuturor celor care s-au implicat in realizarea acestui eveniment!
Au existat toate premisele ca sa fie un eveniment de succes...pacat ca a plouat.
Felicitari inca o data pentru efortul depus!
Alien
Alien

Mesaje : 42
Data de inscriere : 18/06/2013
Varsta : 55
Localizare : Sibiu

Sus In jos

War Story - Overload 2013 Empty Re: War Story - Overload 2013

Mesaj Scris de DMC Lun 23 Sept 2013, 11:18

Si ploaia a fost programata! Facea parte din scenariu! lol!
DMC
DMC

Mesaje : 962
Data de inscriere : 12/12/2009
Varsta : 36
Localizare : Sibiu

Sus In jos

War Story - Overload 2013 Empty Re: War Story - Overload 2013

Mesaj Scris de valik Lun 23 Sept 2013, 11:58

DMC a scris:Si ploaia a fost programata! Facea parte din scenariu! lol!
Asa e. Daca ati stii cat ne-am rugat sa ploua in felul asta, cu pauze, cu rapaieli...etc:twisted: 
valik
valik

Mesaje : 351
Data de inscriere : 30/09/2009
Varsta : 43
Localizare : Sibiu

http://www.sibiu-airsoft.ro

Sus In jos

War Story - Overload 2013 Empty Re: War Story - Overload 2013

Mesaj Scris de Dacul Lun 23 Sept 2013, 12:21

De la comandantul Fortelor Armate Regale,

ORDIN DE ZI PE ARMATA


Soldati,
prin efortul depus pe campul de bataie ati reusit sa dati lovituri puternice tradatorilor de tara, ati dobandit succese fara precedent in apararea ultimei redute pe care regalitatea o mai avea in Sylvania, ati reusit sa dobanditi mijloace imporante din punct de vedere financiar pentru noi astfel incat fortele noastre vor putea dezvolta ofensive pentru recuperarea terenului pierdut prin tradarea armatei. Va felicit pentru abnegatia de care ati dat dovadata suportand conditii vitrege din teren si din baza reusind sa izbanditi in realizarea misiunilor de lupta atat impotriva inamicului cat si a terenului. Cu astfel de soldati monarhia va fi cu siguranta restaurata in Sylvania si odata cu ea si domnai ordinii si a binelui.



P.S. Dupa centralizarea rapoartelor din teren vom reveni cu informatii despre indeplinirea misiunilor de catre unitatile constituite. Va multumim tuturor de participare .
Dacul
Dacul

Mesaje : 1595
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 46
Localizare : SIBIU

Sus In jos

War Story - Overload 2013 Empty Re: War Story - Overload 2013

Mesaj Scris de Serghei Lun 23 Sept 2013, 13:18

Fain!
Serghei
Serghei
Sektion 9

Mesaje : 100
Data de inscriere : 03/09/2012
Varsta : 44
Localizare : Sibiu

Sus In jos

War Story - Overload 2013 Empty Re: War Story - Overload 2013

Mesaj Scris de Ciocanu' Lun 23 Sept 2013, 13:41

Din perspectiva mea a fost un eveniment foarte fain, daca e sa caut un lucru negativ putem da vina pe vreme, dar in urma discutilor care le-am avut cu uni baieti a reiesit ca aceasta ar fi fost chiar sarea si piperul evenimentului.
Trebuie multumit toturor participantilor pentru prezenta si apreciata munca toturor persoanelor care au pus umarul la organizare (mai mult sau mai putin in functie de posibilitati).

Sunt convins ca la anul o sa fie mai bine.
Ciocanu'
Ciocanu'
Meerkats

Mesaje : 1460
Data de inscriere : 19/10/2009
Varsta : 43
Localizare : Sibiu

https://www.facebook.com/migfoto

Sus In jos

War Story - Overload 2013 Empty Re: War Story - Overload 2013

Mesaj Scris de ghostTM Lun 23 Sept 2013, 16:05

Felicitari organizatorilor. Ma asteptam sa fie un event reusit. Nu ma asteptam sa fie chiar atat de reusit. Organizatori, jos palaria. Acum aveti o mare problema si e numai din vina voastra: trebuie sa mentineti nivelul si pe viitor.

Participantii au fost fenomenali. Cel putin cei cu care am avut placerea sa fiu alaturi de ei sau sa servesc sub comanda lor se inscriu cu brio in aceasta categorie. In baza rebela efectiv am avut impresia ca e "intre prieteni". Nu stiu cum a fost de partea cealalta, dar presupun ca nici ei nu au avut alta atitudine.

CEI. Apai fratilor... jos palaria. V-ati intrat in rol, v-ati facut treaba.

Armata: hotarati, determinati, anul asta au schiopatat la aparare. Anul trecut a fost taman invers daca tin eu bine minte. Wink 

Una peste alta, de cateva ori am fost la limita sa nu ajung la Overload. Ar fi fost o mare pierdere personala. Acum sunt fericit ca am participat, chiar daca am ajuns cu un picior jumate la event. Mi-am facut treaba atat cat am putut, m-am simtit extraordinar revazand prieteni vechi si cunoscand oameni noi.

Ploaia: un mare plus pentru event. Ma bucur ca ati comandat-o. Am ajuns cu picioarele curate acasa, a trebuit sa arat bocancii pentru a ma crede sotia ca vin de la airsoft.

Inscrierile pentru 2014 cand incep? Laughing
ghostTM
ghostTM

Mesaje : 46
Data de inscriere : 15/09/2011
Varsta : 52
Localizare : Timisoara

Sus In jos

War Story - Overload 2013 Empty Re: War Story - Overload 2013

Mesaj Scris de OldFox Lun 23 Sept 2013, 16:44

Domnilor, felicitari pentru reusita eventului. Multumim pt. tot efortul vostru depus in organizare. Oltenia va fii alaturi de voi la orice event organizat. :saw:   un super event. cool

OldFox

Mesaje : 1
Data de inscriere : 23/09/2013
Varsta : 45

Sus In jos

War Story - Overload 2013 Empty Re: War Story - Overload 2013

Mesaj Scris de marshal Lun 23 Sept 2013, 17:10

In continuarea mesajelor mele anterioare Overloadului, adresez felicitari tuturor organizatorilor (membri de club sau nemembrii, aspiranti sau veterani)care in functie de posibilitati si putere fizica au pus un umar, o privire sau o indicatie la organizare contribuind la succesul Operatiunii Stormfront. Toate au contribuit la reusita. Sper ca anul viitor cei care vor organiza,citez din Mihai G. din Bucuresti,: "cel mai tare eveniment de gen din tara" sa se ridice peste nivelul din acest an si sa motiveze si mai mult .
  Iar organizarea, fara participanti ar fi fost ca un pahar fara limonada!
  Felicitari! Mai ca imi vine sa ma inrolez in Meerkats!
  P.S. criticile sunt nule si neavenite


Ultima editare efectuata de catre marshal in Lun 23 Sept 2013, 17:12, editata de 1 ori (Motiv : completare mesaj)

marshal

Mesaje : 554
Data de inscriere : 29/09/2009
Varsta : 54
Localizare : Sibiu

Sus In jos

War Story - Overload 2013 Empty Re: War Story - Overload 2013

Mesaj Scris de Dec Lun 23 Sept 2013, 21:38

In primul rand felicitari tuturor celor implicati in organizare pentru un joc reusit, carcotasul din mine a fost obligat sa-si ia o vacanta datorita eforturilor voastre :P. Atentia pentru detalii a facut ca eventul de anul asta sa fie unul foarte reusit.

Multumiri si tuturor colegilor de joc (din ambele factiuni) pentru modul in care s-au prezentat, a fost un event in care micile neplaceri au palit in fata atmosferei generale si atitudinii participantilor.

Multumiri celor din Monarhie, jocul alaturi de ei a facut ca apa din bocanci, noroiul din buzunare si orele de nesomn sa nu mai conteze. Atunci cand se joaca cu picioarele crapate de la apa, pungi in bocanci, se sta pana la sfarsitul ultimei nopti de joc in fata HQ de garda in ciuda oboselii si frigului sau se indeplinesc misiuni in aceeasi noapte de oameni ce tocmai se intorsesera la baza nu prea ai cum sa nu te simti bine si sa nu fii incantat sa fii alaturi de ei. :thanks: 





Dec
Dec
Sektion 9

Mesaje : 15
Data de inscriere : 01/05/2012
Varsta : 44
Localizare : Sibiu

Sus In jos

War Story - Overload 2013 Empty Re: War Story - Overload 2013

Mesaj Scris de Ballin Lun 23 Sept 2013, 22:11

Felicitari tuturor jucatorilor pentru devotamentul de care au dat dovada.

O faza funny din baza army:
La apararea scarilor statea mai tot timpul (cand nu era in misiune) masina celor de la WST. Sambata dimineata un flacau dormea in picioare in masina cu catzaua in mana. Am trecut peste vreo 20 min pe acolo si l-am gasit in aceeasi pozitie Laughing Laughing Laughing. Jos palaria pentru el :armyface:
Ballin
Ballin
Meerkats

Mesaje : 436
Data de inscriere : 26/11/2011
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

War Story - Overload 2013 Empty Re: War Story - Overload 2013

Mesaj Scris de Qatary Mar 24 Sept 2013, 09:27

Cateva poze primite pana acum https://www.facebook.com/overload.meerkats
Qatary
Qatary

Mesaje : 1517
Data de inscriere : 11/12/2009
Varsta : 43
Localizare : Sibiu

Sus In jos

War Story - Overload 2013 Empty Re: War Story - Overload 2013

Mesaj Scris de Qatary Mar 24 Sept 2013, 14:43

Un filmulet de la Bodyguard Airsoft 
Qatary
Qatary

Mesaje : 1517
Data de inscriere : 11/12/2009
Varsta : 43
Localizare : Sibiu

Sus In jos

War Story - Overload 2013 Empty Re: War Story - Overload 2013

Mesaj Scris de The Fucker Mar 24 Sept 2013, 18:44

Doua filmulete de la MAT Bucuresti:

The Fucker
The Fucker
Fondator Meerkats

Mesaje : 3878
Data de inscriere : 24/09/2009
Varsta : 51
Localizare : Sibiu

http://nero07.hi5.com

Sus In jos

War Story - Overload 2013 Empty Re: War Story - Overload 2013

Mesaj Scris de lancelot Mar 24 Sept 2013, 21:07

Mai bine, mai frumos, mai reusit, doar ploaia a demorazilat putin lumea in rest perfect, la anu va fii peste asteptari!

Cheers Lancelot
lancelot
lancelot
Meerkats

Mesaje : 240
Data de inscriere : 29/09/2009
Varsta : 35
Localizare : Targu Mures

https://meerkatsairsoftsibiu.forumgratuit.ro/

Sus In jos

War Story - Overload 2013 Empty Re: War Story - Overload 2013

Mesaj Scris de venom Mar 24 Sept 2013, 23:29

Un event foarte reusit cel putin dinpunctul nostru de vedere . Stima tuturor organizatorilor pentru eforturile depuse in organizarea acestui eveniment .
Clubul WST Airsoft Arad va multumeste pentru ocazia oferita de a juca alaturi de niste oameni extraordinari . Asteptam cu nerabdare urmatorul joc impreuna.

Cu stima WST!!!

venom
WST

Mesaje : 1
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 40

Sus In jos

War Story - Overload 2013 Empty Re: War Story - Overload 2013

Mesaj Scris de The Fucker Mier 25 Sept 2013, 00:02

Multumim Venom si sa va puneti cat mai repede agregatul pe roti! Twisted Evil
The Fucker
The Fucker
Fondator Meerkats

Mesaje : 3878
Data de inscriere : 24/09/2009
Varsta : 51
Localizare : Sibiu

http://nero07.hi5.com

Sus In jos

War Story - Overload 2013 Empty Re: War Story - Overload 2013

Mesaj Scris de Ursu Mier 25 Sept 2013, 17:49

Ursu
Ursu
Meerkats

Mesaje : 61
Data de inscriere : 09/10/2009
Varsta : 43

Sus In jos

War Story - Overload 2013 Empty Re: War Story - Overload 2013

Mesaj Scris de Qatary Mier 25 Sept 2013, 19:13

nice
Qatary
Qatary

Mesaje : 1517
Data de inscriere : 11/12/2009
Varsta : 43
Localizare : Sibiu

Sus In jos

War Story - Overload 2013 Empty Re: War Story - Overload 2013

Mesaj Scris de Cocolino Mier 25 Sept 2013, 19:39

faine Ursake
Cocolino
Cocolino
Meerkats

Mesaje : 439
Data de inscriere : 09/01/2011
Varsta : 37
Localizare : Sibiu

Sus In jos

War Story - Overload 2013 Empty Re: War Story - Overload 2013

Mesaj Scris de Senzor Mier 25 Sept 2013, 20:58

Mortal evenimentul, foarte bine organizat, nici ploaia nu m-a deranjat, ba chiar, a adaugat realismului.
Noi din CEI am profitat de faptul ca multi nu au citit regulamentul foarte atent la partea de factiuni (ca CEI aveau banderola albastra) si Sambata seara i-am agresat un pic pe cei de la Rezistenta noaptea la 2 la Fort sa-i trezim un pic, dupa care am intrat fara mari probleme in baza la Army, am omorat comandantul dupa care am plecat in misiune cu 3 de la ei pana ce ne-au observat masina si am fost nevoiti sa le spunem ca pasagerii din masina sunt langa ei si sunt cam morti de vreo 10 minute :) Desigur noaptea ne-a ajutat mult, deoarece nu l-au observat nici pe Team Leader-ul de la Rezistenta care era cu noi dupa ce ne-a angajat (cu facepaint cu tot).
Pur si simplu jos palaria la toti cei implicati, organizatori si jucatori.
Il rog pe Bull sa puna si el pozele pe care le are, mai ales cele facute cu telefonul :)
Senzor
Senzor
Meerkats

Mesaje : 15
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 39
Localizare : Targu Mures

http://www.myspace.com/djsenzor

Sus In jos

War Story - Overload 2013 Empty Re: War Story - Overload 2013

Mesaj Scris de The Fucker Mier 25 Sept 2013, 21:43

Laughing
The Fucker
The Fucker
Fondator Meerkats

Mesaje : 3878
Data de inscriere : 24/09/2009
Varsta : 51
Localizare : Sibiu

http://nero07.hi5.com

Sus In jos

War Story - Overload 2013 Empty Re: War Story - Overload 2013

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum